Nuorten MM katsastus

Kyrönpelto, Mikkeli

Lopputulos 23. 1.2021

Tilanne 23.1.2021 16:38

© Mikkelin Hiihtäjät
Kilpailun sarjat: M19; N19; M22; N22
Sijoitus Nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan Sakkoerittely Sakot aikana Hiihtoaika
M19Miehet 19 vuotta 7.5 km A
1.Heikkinen ArttuPuijon Hiihtoseura ry20:09.5 0+3=31.15,018:54.5
2.Naumanen EemiPuijon Hiihtoseura ry20:09.8   0.30+1=125,019:44.8
3.Loukkaanhuhta KalleOulun Hiihtoseura ry20:34.1   24.62+0=250,019:44.1
4.Kotikumpu ViliOulun Hiihtoseura ry20:55.2   45.70+1=125,020:30.2
5.Karvinen Ville-ValtteriKontiolahden Urheilijat ry21:06.1   56.60+2=250,020:16.1
6.Heikkinen HenriPuijon Hiihtoseura ry21:33.2   1:23.71+2=31.15,020:18.2
7.Myyry MarkusKontiolahden Urheilijat ry22:05.9   1:56.40+1=125,021:40.9
8.Nelimarkka JoonasSeinäjoen Hiihtoseura ry22:55.3   2:45.80+2=250,022:05.3
9.Saarinen JasperHollolan Urheilijat -4623:00.5   2:51.03+2=52.05,020:55.5
10.Rannikko PyryTuusulan Voima-Veikot ry23:06.1   2:56.63+2=52.05,021:01.1
11.Oikkonen SeveriOunasvaaran Hiihtoseura ry23:09.3   2:59.82+2=41.40,021:29.3
12.Klemettinen JimiSoisalon Ampumahiihtäjät ry23:26.3   3:16.80+1=125,023:01.3
13.Maaninka LauriKuusamon Erä-Veikot ry23:44.4   3:34.90+4=41.40,022:04.4
14.Pietarila MikkoOulun Hiihtoseura ry23:59.1   3:49.60+2=250,023:09.1
15.Ketonen JuusoOrimattilan Jymy ry24:46.5   4:37.01+3=41.40,023:06.5
16.Paasonen OnniMikkelin Hiihtäjät25:29.0   5:19.54+2=62.30,022:59.0
17.Nevala MatiasSeinäjoen Hiihtoseura ry25:35.1   5:25.61+5=62.30,023:05.1
18.Rantala ValtteriAhveniston Ampumahiihtäjät26:05.9   5:56.42+3=52.05,024:00.9
Sarjaluettelo
Sijoitus Nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan Sakkoerittely Sakot aikana Hiihtoaika
N19Naiset 19 vuotta 6 km A
1.Leinamo SonjaAhveniston Ampumahiihtäjät20:42.1 0+2=250,019:52.1
2.Rantala AnniinaOrimattilan Jymy ry21:03.6   21.50+1=125,020:38.6
3.Sandnäs RebeccaLarsmo IF21:08.9   26.82+0=250,020:18.9
4.Lupala SaimiÖsterby Sportklubb r.f.21:24.5   42.40+1=125,020:59.5
5.Järviluoma TuuliNivalan Urheilijat ry21:42.7   1:00.61+2=31.15,020:27.7
6.Palsinajärvi MeliaKontiolahden Urheilijat ry21:52.9   1:10.80+2=250,021:02.9
7.Hurskainen SagaKontiolahden Urheilijat ry22:00.1   1:18.01+2=31.15,020:45.1
8.Helander IirisKeuruun Kisailijat ry22:21.0   1:38.91+2=31.15,021:06.0
9.Halme OliviaHollolan Urheilijat -4622:32.1   1:50.02+1=31.15,021:17.1
10.Ojala JenniOunasvaaran Hiihtoseura ry22:33.8   1:51.70+3=31.15,021:18.8
11.Irvankoski EmiliaOunasvaaran Hiihtoseura ry22:43.2   2:01.13+1=41.40,021:03.2
12.Remes InkaKeuruun Kisailijat ry22:56.3   2:14.20+2=250,022:06.3
13.Westerlund TeodoraLarsmo IF22:56.9   2:14.81+1=250,022:06.9
14.Hyvärinen AnniOrimattilan Jymy ry23:01.0   2:18.91+1=250,022:11.0
15.Hämäläinen InkaKontiolahden Urheilijat ry23:02.9   2:20.82+3=52.05,020:57.9
16.Achrén FridaVörå IF23:12.2   2:30.11+3=41.40,021:32.2
17.Pirttikoski SanniKontiolahden Urheilijat ry23:15.4   2:33.32+2=41.40,021:35.4
18.Vähäsarja NeaTuusulan Voima-Veikot ry23:35.5   2:53.42+2=41.40,021:55.5
19.Mattila SaaraHalikon Hakoniskat ry23:56.1   3:14.01+2=31.15,022:41.1
20.Jokinen AnniinaHollolan Urheilijat -4624:23.6   3:41.51+2=31.15,023:08.6
21.Taskila NeeaOulun Hiihtoseura ry24:27.2   3:45.10+4=41.40,022:47.2
22.Jyrkinen ElenaImatran Urheilijat24:28.0   3:45.91+2=31.15,023:13.0
23.Yli-Futka AmandaKontiolahden Urheilijat ry24:36.8   3:54.71+2=31.15,023:21.8
24.Grankulla ÅsaKontiolahden Urheilijat ry25:35.1   4:53.01+4=52.05,023:30.1
25.Petrelius EnniOunasvaaran Hiihtoseura ry25:57.5   5:15.42+3=52.05,023:52.5
26.Rainio LyydiaTuusulan Voima-Veikot ry26:16.9   5:34.82+3=52.05,024:11.9
27.Oksanen SonjaSumiaisten Kunto ry26:27.7   5:45.62+2=41.40,024:47.7
Sarjaluettelo
Sijoitus Nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan Sakkoerittely Sakot aikana Hiihtoaika
M22Miehet 22 vuotta 10 km A
1.Kalliomäki SakuKauhajoen Karhu ry27:23.0 2+1=31.15,026:08.0
2.Joronen SameliSeinäjoen Hiihtoseura ry27:51.5   28.50+3=31.15,026:36.5
3.Mukkala JonniSeinäjoen Hiihtoseura ry28:35.8   1:12.82+3=52.05,026:30.8
4.Panttila SanttuKauhajoen Karhu ry28:44.6   1:21.61+2=31.15,027:29.6
5.Invenius OttoSoisalon Ampumahiihtäjät28:54.6   1:31.62+4=62.30,026:24.6
6.Kuuttinen PatrikNärpes Kraft Skidförening r.f29:26.7   2:03.71+1=250,028:36.7
7.Stevander PyrySoisalon Ampumahiihtäjät29:32.4   2:09.43+2=52.05,027:27.4
8.Pesola TuureSaloisten Reipas ry29:36.0   2:13.02+3=52.05,027:31.0
9.Kauhajärvi JuhoKauhajoen Karhu ry29:39.4   2:16.42+2=41.40,027:59.4
10.Kuittinen AnssiSoisalon Ampumahiihtäjät30:08.5   2:45.52+2=41.40,028:28.5
11.Erkkilä EliasSaloisten Reipas ry30:21.8   2:58.82+2=41.40,028:41.8
12.Kolehmainen SanteriSoisalon Ampumahiihtäjät30:46.5   3:23.51+2=31.15,029:31.5
13.Petrelius EetuOunasvaaran Hiihtoseura ry33:43.7   6:20.70+3=31.15,032:28.7
14.Lahdelma Onni-KalleHollolan Urheilijat -4634:07.4   6:44.42+1=31.15,032:52.4
Sarjaluettelo
Sijoitus Nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan Sakkoerittely Sakot aikana Hiihtoaika
N22Naiset 22 vuotta 7.5 km A
1.Peuralahti SeelaOulun Hiihtoseura ry23:40.8 0+1=125,023:15.8
2.Kukonlehto HildaAhveniston Ampumahiihtäjät24:42.7   1:01.91+2=31.15,023:27.7
3.Lukkarinen NennaKontiolahden Urheilijat ry24:53.2   1:12.40+2=250,024:03.2
4.Nikkinen HeidiKouvolan Hiihtoseura25:17.3   1:36.52+0=250,024:27.3
5.Keränen JenniAhveniston Ampumahiihtäjät25:19.6   1:38.82+2=41.40,023:39.6
6.Veijalainen AinoKontiolahden Urheilijat ry25:30.0   1:49.21+2=31.15,024:15.0
7.Isojärvi JohannaOunasvaaran Hiihtoseura ry25:36.5   1:55.70+1=125,025:11.5
8.Keränen MaijaAhveniston Ampumahiihtäjät25:47.8   2:07.00+1=125,025:22.8
9.Tuominen JattaHollolan Urheilijat -4626:06.8   2:26.01+2=31.15,024:51.8
10.Takanen Iida-MariKymin Koskenpojat ry27:25.7   3:44.90+2=250,026:35.7
11.Nyfors AmandaLarsmo IF27:30.6   3:49.82+4=62.30,025:00.6
12.Naukkarinen SaraKontiolahden Urheilijat ry27:50.5   4:09.71+1=250,027:00.5
13.Leikas EssiHollolan Urheilijat -4628:27.3   4:46.51+1=250,027:37.3
Sarjaluettelo